Search  
 موقعیت شما: news
 عضویت     ورود به سیستم  
 رضایت نامه حداقل  
افزودن محتوا

ممیزی املاک و مستغلات، اولین گام در تحقق اهداف مدیریت شهری

با اجرای طرح ممیزی املاک، علاوه بر جمع آوری اطلاعات شهری، نیازهای شهر جهت برنامه ریزی های آینده تعریف و طبقه بندی می شود ، شهرداری ها به عنوان متوليان اصلی شهر در زمينه نوسازی و بهسازی به استناد قانون نوسازی و عمران می توانند نقش کليدی در ايجاد بانک اطلاعات شهر داشته باشند .

با توجه به اطلاعات بدست آمده از ممیزی املاک می توان هر سال با توجه به نیاز شهر برنامه ریزی های لازم جهت توسعه شهر را انجام داد. يکی از مهمترين بانک های اطلاعاتی، بانک اطلاعات املاک است که برای دست يابی به اين مهم بايستی بازديد ميدانی صورت گيرد و اطلاعات مربوط به املاک در فرم های خاصی که برای اين منظور تهيه شده ثبت گردند .

ثبت و نگهداری سوابق املاک، معابر و مشاغل در سیستم، آگاهی از اطلاعات به روز از وضعیت موجود تمامی املاک، معابر و مشاغل در سطح شهر نظیر تعداد، مساحت، کاربری ها و... تسهیل در دستیابی به اطلاعات و محاسبات عوارض و نوسازی و عوارض کسب و پیشه، ایجاد بستر مناسب در تسریع و آسان سازی امور شهرداری، امکان ارایه خدمات جغرافیایی مربوطه در سیستم یکپارچه شهر سازی و نوسازی، دسترسی سهل و سریع و بی واسطه شهرداری ها به داده های جغرافیایی املاک و... از جمله اهداف اجرای این طرح می باشد .

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (182)
کد خبر: 173

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

 تمام حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت شاهکارسازان آذربایجان می باشد