Search  
 موقعیت شما: news
 عضویت     ورود به سیستم  
 رضایت نامه حداقل  
افزودن محتوا

آغاز طرح ممیزی املاک زرنق

اجرای طرح ممیزی املاک و نوسازی در دستور کار شهرداری زرنق قرار گرفت و این طرح از  تیر ماه سال جاری آغاز خواهد شد

 بر اساس ماده 9 قانون عمران و نوسازی شهری، شهرداریها موظفند هر 5 سال یکبار نسبت به ممیزی املاک سطح شهر اقدام نمایند که زرنق با همکاری شرکت شاهکارسازان آذربایجان اقدام به این امر نموده است.

لزوم انجام ممیزی شهری صرف نظر از الزامات قانونی، در واقع جامع ترین و اولین قدم درجهت جمع آوری اطلاعات سطح شهر و تبدیل آن به بانک اطلاعاتی توصیفی و اطلاعات مکانی (GIS ) شهر برای بهره برداری در برنامه ریزی و ارائه خدمات شهری است به همین منظور طرح ممیزی املاک با هدف جمع آوری اطلاعات املاک سطح شهر به منظور ایجاد بانک اطلاعات املاک اجرا می شود که با اجرای آن مزایای مختلفی از جمله برنامه ریزی و تصمیم گیری های کلان مدیریتی، آبادانی، عمرانی و شهرنشینی اصولی عاید شهر می شود.

از مهمترین دستاوردهای انجام ممیزی  امکان دسترسی بر اطلاعات توصیفی و مکانی تمام نقاط شهر، مدیریت عارضه های شهری (معبر، بلوک و ملک و ...) ایجاد داشبورد مدیریتی جهت برنامه ریزی دقیق با دسترسی همزمان به اطلاعات توصیفی و مکانی و مشخصات عوارضات شهری (ساختمان، خیابان، فضای سبز و ...)، امکان شناسایی منابع درآمدی جدید، امکان شناسایی گپ های خدمات شهری(نظافت، فضای سبز و...)و دهها دستاورد مفید و مهم دیگر می باشد و یادآور می شویم با این اطلاعات به برنامه ریزی منظم تری درباره نقاط مختلف شهر دست خواهیم یافت.

 مراحل اجرای ممیزی املاک شامل فعالیت میدانی، آنالیز اطلاعات، کنترل اولیه، کنترل ثانویه، ارجاع به شهرداری، تطبیق، ورود اطلاعات به نرم افزار ممیزی، ارسال اطلاعات خروجی نرم افزار به درب منازل جهت تایید اطلاعات، ادغام و اختصاص کد، می باشد.

 با اجرای پروژه ممیزی املاک در تمام مناطق شهر در آینده نزدیک، گام مهم دیگری در راستای تحقق شهرداری الکترونیکی و ارائه خدمات سریع و بهتر به شهروندان برداشته شود.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (4)
کد خبر: 202

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

 تمام حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت شاهکارسازان آذربایجان می باشد